2


września

Poznaj pakiet Adobe - programy

Komputer to podstawowy element środowiska pracy kreatywnej i twórczej, ale nawet najlepszy sprzęt nie będzie wiele warty bez odpowiedniego oprogramowania, pozwalającego wykorzystać potencjał potężnego procesora i rozbudowanych układów graficznych. Od lat jednym z najbardziej renomowanych dostawców rozwiązań w tym zakresie pozostaje firma Adobe.

Oprogramowanie Adobe

Adobe Systems Incorporated to przedsiębiorstwo założone w 1982 roku (wówczas funkcjonowało jako Adobe Inc.) w kalifornijskim mieście San Jose. Firma jest jednym z najbardziej znanych dostawców oprogramowania graficznego dla systemów operacyjnych Windows i MacOS.  

Z oprogramowania Adobe korzystają graficy na całym świecie. Jest też szeroko wykorzystywane w branży filmowej i wydawniczej. Jakie popularne narzędzia obejmuje pakiet Adobe? 

Popularne programy Adobe - lista

Charakterystyczne logo Adobe wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z programem do obsługi plików PDF. Warto jednak wiedzieć, że portfolio uznanego dewelopera jest znacznie bardziej rozbudowane.

ADOBE PHOTOSHOP CC

Photoshop CC to bodaj najszerzej wykorzystywane narzędzie do obróbki plików graficznych i do projektowania grafiki. Można nawet mówić o sytuacji, w której nazwa Photoshop stała się synonimem programu graficznego, dokładnie jak ma to miejsce w przypadku marek Adidas (większość osób właśnie tak określa sportowe obuwie) i Jeep (najsłynniejsza w środowisku off-roadowym marka jest potocznym określeniem samochodu terenowego). Photoshop CC każdą fotografię potrafi zmienić nie do poznania i nie ma w tym nawet krzty przesady.

ADOBE ILLUSTRATOR CC

Ilustrator CC to z kolei potężne narzędzie do projektowania grafiki wektorowej. Przypomnij sobie logo swojej ulubionej marki odzieżowej lub technologicznej. Najprawdopodobniej zostało zaprojektowane przy użyciu właśnie tego programu.

ADOBE INDESIGN CC

Kolejne popularne narzędzie z portfolio Adobe to Indesign CC. Ten program jest nieodłącznym elementem prac redakcyjnych, służy bowiem do ustalania układu stron i do ich końcowej obróbki. O jego klasie najlepiej świadczy fakt, że stanowi podstawowe narzędzie pracy największych redakcji na całym świecie.

ADOBE ACROBAT STANDARD 2020

To bodaj najpopularniejsze oprogramowanie od Adobe, wykorzystywane nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez okazjonalnych użytkowników komputerów. Program Acrobat Standard jest najpopularniejszym narzędziem do pracy z plikami PDF, który umożliwia realizację wszystkich codziennych zadań z tym związanych. 

ADOBE INCOPY CC

InCopy CC jest kolejnym popularnym narzędziem, które zostało stworzone w celu ułatwienia pracy redaktorskiej. Służy do końcowego składu tekstu i stanowi uzupełnienie programu InDesign, którego zadaniem jest z kolei stworzenie układu dla treści. Stylizowanie tekstu, praca z nagłówkami, aplami i stopkami - to tylko kilka pozycji z długiej listy możliwości tego narzędzia. 

ADOBE PREMIERE PRO

Ten program jest niezastąpionym narzędziem w szeroko pojętej branży filmowej. Premiere Pro to potężne narzędzie montażowe, które świetnie współpracuje z innymi programami Adobe, a przez to daje niemal nieograniczone możliwości. Premiere Pro obsługuje każdy format plików i rozdzielczość do 8K. 

ADOBE STOCK

Kolejna pozycja na naszej liście nie jest programem, a usługą. ADOBE STOCK daje swoim użytkownikom dostęp do bazy obejmującej kilkaset milionów (!) zdjęć, grafik wektorowych i innych plików graficznych. Obrazy są selekcjonowane pod względem treści i jakości można je wykorzystywać komercyjnie bez tantiem.

ADOBE DIMENSION CC

Kolejny program na naszej liście służy do tworzenia realistycznych grafik na podstawie modeli. Funkcjonalność tego narzędzia przewiduje łączenie obiektów 2D i 3D, najróżniejszych faktur, materiałów i świateł. Wszystko to sprawia, że ADOBE DIMENSION CC świetnie nadaje się do tworzenia wszelkiego rodzaju wizualizacji.

ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS

Następny program na naszej liście - ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS - jest dedykowany do tworzenia kompozycji. Z jego pomocą można przemieniać fotografie w imponujące kolaże i pokazy slajdów. Co ważne, program udostępnia wiele gotowych szablonów, więc jego obsługa jest banalnie łatwa.

ADOBE AUDITION CC

Adobe nie zapomina też o osobach, których praca polega na nagrywaniu i obróbce dźwięku. Program AUDITION CC udostępnia cały szereg przydatnych opcji, wśród których należy wymienić nagrywani, miksowanie, naprawianie i nakładanie efektów.

ADOBE CREATIVE CLOUD

CREATIVE CLOUD to niezastąpiona usługa dla osób żyjących z pracy kreatywnej. Dawniej wejście w posiadanie programów z pakietu Adobe wiązało się z koniecznością zakupu fizycznych nośników z programami. Taki model sprzedaży pociągał za sobą wysoki koszt jednorazowego zakupu narzędzi.  ADOBE CREATIVE CLOUD zrewolucjonizowało sprzedaż najpopularniejszych programów dla branży kreatywnej. Ich udostępnianie odbywa się w systemie online, a użytkownik sam decyduje, czy woli płacić miesięczną subskrypcję, czy bardziej odpowiada mu jednorazowa opłata roczna.

ADOBE ACROBAT PRO 2020

Ostatnia pozycja jest niczym innym, jak najbardziej rozbudowaną wersją popularnego programu do obsługi plików PDF, której towarzyszy wieczysta licencja użytkowania. 

 

Tytuł

Podtytuł

Opis

Komentarze (0)