Najlepsze programy dla projektantów grafiki - ranking

Najlepsze programy dla projektantów grafiki są nieodłącznym elementem ich codziennej pracy. Możliwości jakie oferują tego typu narzędzia dalece wykraczają poza potrzeby przedstawiane przez grafików-hobbystów. Jakie programy powinny znaleźć się na komputerze profesjonalisty?

Co to jest projektowanie graficzne?

Zacznijmy od podstaw. Czym właściwie jest projektowanie graficzne? Pod tym pojęciem należy rozumieć rodzaj kreatywnej pracy, której celem jest stworzenie narzędzia komunikacyjnego w postaci graficznej kompozycji.

Nie każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, ale z efektami pracy projektantów graficznych mamy do czynienia dosłownie na każdym kroku. Logotypy firm i marek (znaki ikonograficzne), szata graficzna opakowań produktów spożywczych i przemysłowych, grafika na plakatach i ulotkach reklamowych, banery reklamowe na stronach internetowych - wszystko to jest dziełem grafików. 

Projektowanie graficzne - jak zacząć?

Nie jest to łatwa praca, tym bardziej, że nie wymaga wyłącznie wysoce rozwiniętego zmysłu estetycznego i talentu plastycznego. Grafik powinien też być za pan brat z nowoczesnymi technologiami, bo w swojej codziennej pracy będzie wykorzystywał niezwykle zaawansowane narzędzia informatyczne.

Podstawowym narzędziem pracy grafika jest komputer. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w dobry pecet lub laptop, by od razu móc myśleć o projektowaniu graficznym. Ta czynność wymaga bowiem niezwykle wysokich mocy obliczeniowych i skutecznego systemu chłodzenia. Jednym z kluczowych elementów zestawu jest też monitor, który musi legitymować się odpowiednio dużą przekątną ekranu, wysoką rozdzielczością i, co najważniejsze, naturalnym odwzorowaniem barw. Mówiąc wprost, reprodukowane kolory muszą być takie, jakie postrzega ludzkie oko.

Nawet najlepszy komputer będzie jednak wyłącznie bezużytecznym pudłem, jeżeli nie zainstalujemy na nim odpowiedniego oprogramowania do edycji i obróbki grafiki.

Najlepsze programy do projektowania graficznego - Ranking

Jakie najlepsze programy  do projektowania graficznego powinny być zainstalowane na komputerze grafika? Poniżej prezentujemy listę narzędzi "must have".

TOP 1
ranking-photo
ADOBE PHOTOSHOP CC

To bez wątpienia jedno z najlepszych narzędzi do obróbki zdjęć i projektowania grafiki. Umożliwia wprowadzanie zarówno prostych zmian, jak i tych najbardziej zaawansowanych, całkowicie odmieniających fotografię. 

1 297,87 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
ADOBE ILLUSTRATOR CC

Kolejna propozycja na naszej liście to jedno z najbardziej zaawansowanych narzędzi do tworzenia grafiki wektorowej. Służy do projektowania wszelkiego rodzaju znaków ikonograficznych - logotypów, ikon, symboli itp.

1 297,87 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
ADOBE INDESIGN CC

Świetny program do projektowania stron i ustalania układu materiałów. Z jego pomocą można wykonać opracowania cyfrowe, jak i te przeznaczone do druku. To wszystko czyni ten program niezastąpionym narzędziem w każdej profesjonalnej redakcji.

1 297,87 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
ADOBE PHOTOSHOP ELEMENTS

Kolejny program w rankingu służy do tworzenia kompozycji fotograficznych - kolaży, pokazów slajdów itp. Jednocześnie możliwe jest wykonanie edycji każdego elementu.

449,20 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
ASHAMPOO PHOTO OPTIMIZER 8

Kolejna pozycja to wyjątkowo intuicyjne, a przy tym skuteczne narzędzie do poprawy jakości zdjęć. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja automatycznego wykrywania niedoskonałości.

137,59 zł

Kup teraz
TOP 6
ranking-photo
DENOISE PROJECTS 2

Ostatnia pozycja w naszym zestawieniu wcale nie jest najmniej przydatną. DENOISE PROJECTS 2 daje możliwość usunięcia wszystkich 7 form szumu pojawiającego się na fotografiach.

215,99 zł

Kup teraz