Zaprojektuj swoje wnętrze. Ranking programów do projektowania

Wszyscy chcielibyśmy żyć w pięknych, przytulnych wnętrzach, które wyróżniałyby się wysoką estetyką, ale także i funkcjonalnością. Jednocześnie profesjonalni projektanci wnętrz nie zawsze potrafią idealnie trafić w gust zamawiających projekt. Czasami jest to kwestia doboru nieodpowiednich materiałów, zbyt drogich dodatków, zestawienia kolorów... - powody mogą być różne, jednak zamiast wciąż zmieniać i poprawiać czyjś projekt, lepiej samodzielnie zaprojektować własne wnętrze. Dokładnie tak, jak się tego pragnie! Dzięki istniejącym programom graficznym, przeznaczonym do projektowania wnętrz, będziemy mogli zwizualizować swoje plany, sprawdzając czy efekt rzeczywiście nam odpowiada. To szansa by zobaczyć swój salon, kuchnię czy korytarz w całkowicie nowej odsłonie, a nawet wykonać kilka projektów i porównać je ze sobą, by wybrać ten najwłaściwszy! Czy projektowanie wnętrz w programie komputerowym jest trudne? Jakie programy do projektowania są najczęściej używane i czym się wyróżniają?

Projektowanie wnętrz w programie komputerowym

Dawniej projektanci i dekoratorzy wnętrz pracowali na kartkach papieru, kreśląc na nich swoje pomysły. W tej chwili o wiele częściej korzystają z programów graficznych, które pozwalają na dokładne zwizualizowanie swoich pomysłów i planów. Tym samym mogą je zobaczyć i ocenić zamawiający projekt. W krótkim czasie można przygotować przy ich pomocy różne projekty, a także nanieść na nie stosowane zmiany, jeśli zamawiający ich wymaga. Można jednak postarać się o samodzielne zaprojektowanie wnętrza swojego domu. W tym celu można wykorzystać zaawansowane programy graficzne, albo skorzystać z programów darmowych, które również są dostępne online. 

Czy projektowanie wnętrz w takim programie jest trudne? Na pewno trzeba się zapoznać z poszczególnymi funkcjami programu, jednak współcześnie każdy z nas ma styczność z nowoczesnymi technologiami, więc powinniśmy szybko wszystko zrozumieć. Istnieją w dodatku specjalne samouczki, które mogą okazać się bardzo pomocne. Warto też nieco więcej poczytać o dekoracji wnętrz, żeby później nie rozczarować się, że piękny w zamyśle projekt okazał się w praktyce mało funkcjonalny. Na pewno jednak takie rozwiązanie ma sporo zalet! Oszczędzamy pieniądze, dzięki czemu można więcej ich wydać na zakup rzeczy do wnętrza, albo na inne cele. Otrzymujemy też wnętrze, które jest idealnie dopasowane do naszych potrzeb i marzeń. Osoby, które posiadają wyobraźnię przestrzenną oraz zmysł artystyczny nie powinny mieć żadnych problemów z obsługą podobnych programów i wykonaniem wspaniałego projektu. 

Jaki program do projektowania wnętrz? Ranking

Program do projektowania wnętrz pozwala na aranżowanie nawet pomieszczeń nietypowych. Dzięki temu można więc stworzyć przestrzeń idealnie współgrającą z wymaganiami danego miejsca, ale też z charakterem i gustem jego właścicieli. Istnieje wiele różnych programów, z których można skorzystać. Oto ranking tych cieszących się największym zainteresowaniem:

TOP 1
ranking-photo
ASHAMPOO 3D CAD ARCHITECTURE 7

Dzięki niemu można zaprojektować nie tylko wnętrza, ale nawet całe budynki. To bardzo profesjonalny program, z którego korzystają też zawodowi projektanci. W tworzonym projekcie można nawet uwzględnić instalacje fotowoltaiczne. Program umożliwia nawet kształtowanie terenu, a projektanci uzyskują dostęp do różnych tekstur, materiałów czy komponentów budynków. To bardzo zaawansowany program, dzięki któremu można wykonać dokumentację i rysunki techniczne 3D.

291,54 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
ASHAMPOO 3D CAD PROFESSIONAL 7

Zaawansowany program dla projektantów i planistów, dzięki któremu można projektować wnętrza, tworzyć konstrukcje i modelować istniejące obiekty. Mimo swojego zaawansowania, program pozostaje dość prosty w obsłudze, o intuicyjnym, solidnie zaplanowanym interfejsie. Program został wyposażony w katalog, z którego można korzystać przy wybieraniu tekstur, materiałów i elementów wyposażenia budynków. 

1 117,14 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
ASHAMPOO HOME DESIGN 5

Program pozwala zaprojektować dom swoich marzeń i to nawet od podstaw! Kto posiada stosowną wiedzę, może rozplanować nawet instalację sanitarną, elektryczną, a także umieścić w projekcie instalację fotowoltaiczną. Program posiada wiele obiektów gotowych do użycia, dzięki czemu proces projektowania jest zdecydowanie ułatwiony. Umożliwia również wygodne umeblowanie domu oraz dekorowanie ogrodu. Dla korzystających z niego osób dużym ułatwieniem będzie automatyczne wykonywanie przez program dokładnych modeli projektów, dzięki czemu obliczeniami nie musi się zajmować twórca. Działanie jest szybkie i intuicyjne - nikt nie powinien mieć z tym problemów!

171,99 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
ASHAMPOO KITCHEN CATALOG EXTENSION

To dodatek do programów Ashampoo Home Designer Pro , Ashampoo 3D CAD Architecture 5 lub jego nowszej wersji, bądź też Ashampoo 3D CAD Professional 5 lub nowszej wersji tego programu. To rozszerzenie pozwala dobrze rozplanować kuchnię, by była funkcjonalna i estetyczna. Do wyboru jest wiele różnych obiektów i aranżacji kuchni, by wszystko móc łatwo dopasować do swoich potrzeb. 

51,59 zł

Kup teraz