Program do obróbki filmów - ranking

Żyjemy w czasach, w których treści pisane zaczynają sporo tracić na rzecz wideo. Taki trend jest wyraźnie widoczny już od jakiegoś czasu - największe tytuły z każdej branży uruchamiają swoje kanały, które funkcjonują, które funkcjonują równolegle z portalami tylko po to, by finalnie przejąć ich rolę. Jednocześnie można zauważyć, że twórcy przykładają coraz większą uwagę do jakości publikowanych filmów. Nawet początkujący w tej branży mogą pochwalić się kunsztownym montażem, precyzyjnymi cięciami i perfekcyjną synchronizacją obrazu z dźwiękiem. To nie tylko zasługa ich kreatywności, ale także programów do obróbki filmów, których używają w swojej pracy.

Jaki program do obróbki filmów ?

Faktem jest, że swoją przygodę z treściami wideo można zacząć od najprostszych programów instalowanych natywnie w ramach pakietu aplikacji systemowych. Jeżeli jednak od razu chcesz zaskoczyć swoich widzów świetną jakością publikowanych materiałów, powinieneś postawić na bardziej profesjonalne narzędzie. 

Na rynku dostępne są prawdziwe kombajny o kompleksowej funkcjonalności, jak i takie, z pomocą których będziemy mogli wykonać tylko określone zadania, jak choćby ustabilizować obraz, poprawić rozpiętość tonalną czy usunąć niektóre defekty materiału. Te bardziej zaawansowane oferują także rozbudowane funkcje montażowe, pozwalające zrobić z plikami wszystko to, co będziemy chcieli.

Na którą opcję warto się zdecydować? Cóż, na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Inne potrzeby przedstawia bowiem osoba, która chce poddać obróbce filmy zarejestrowane kamerą sportową, YouTuber amator, a inne ktoś, kto montażem i obróbką wideo chce zająć się profesjonalnie. 

Program do obróbki filmów - po polsku

Bez względu na to, na jaki program do obróbki wideo się zdecydujemy, warto zwrócić uwagę na jedną istotną cechę - dostępność polskojęzycznego interfejsu. Wynika to z faktu, że nawet osoba biegle władająca językiem angielskim może mieć problem ze zrozumieniem niektórych technicznych nazw i zwrotów. Prostota obsługi jest przecież tak samo istotna jak funkcjonalność. Na szczęście Polska przestała być dla dostawców oprogramowania krajem trzeciego świata i dziś bez trudu znajdziemy zaawansowane narzędzia przetłumaczone na nasz język.

Program do obróbki filmów - ranking

Zatem, jaki program do obróbki filmów warto brać pod uwagę? Przedstawiamy zestawienie najlepszych propozycji.

TOP 1
ranking-photo
ADOBE PREMIERE PRO

Na pierwszy ogień idzie narzędzie, którego używają nie tylko początkujący amatorzy, ale także zaawansowani specjaliści. O klasie ADOBE PREMIERE PRO najlepiej świadczy fakt, że program ten jest powszechnie stosowany w studiach montażowych największych stacji telewizyjnych.

Program współpracuje z każdym formatem plików i bez problemu radzi sobie nawet z materiałami rejestrowanymi w rozdzielczości 8K. Co niezwykle istotne, PREMIERE PRO świetnie "dogaduje się" z innymi programami kreatywnymi od ADOBE. Przekłada się to na ogromną oszczędność czasu i znaczące ułatwienie procesu twórczego. 

Oprócz zaawansowanych funkcji montażowych program oferuje:

  • narzędzia edytorskie,
  • narzędzia do obróbki dźwięku,
  • narzędzia do zmiany formatu plików.

1 297,87 zł

Kup teraz
TOP 2
ranking-photo
ASHAMPOO VIDEO OPTIMIZER PRO

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu jest świetnym narzędziem do poprawy jakości materiałów filmowych. ASHAMPOO VIDEO OPTIMIZER PRO umożliwia skuteczne ustabilizowanie nagrań kręconych z ręki, optymalizację kontrastu i rozpiętości tonalnej oraz poprawę ostrości, dzięki czemu wydobędziesz ze swoich nagrań więcej szczegółów. Kolejną przydatną funkcją jest eliminacja cyfrowego szumu, który powstaje podczas wykonywania ujęć w złych warunkach oświetleniowych. Inne przydatne funkcje opisywanego programu to:

  • eliminacja zniekształceń,
  • efekty spowalniania nagrania,
  • time-lapse,
  • opcja przetwarzania wsadowego.

232,19 zł

Kup teraz
TOP 3
ranking-photo
ASHAMPOO MOVIE STUDIO PRO 3

Kolejna propozycja to interesująca alternatywa dla zaawansowanych narzędzi montażowych. ASHAMPOO MOVIE STUDIO PRO 3 oferuje wszystkie podstawowe funkcje profesjonalnych programów i kilka interesujących dodatków. Nie radzi sobie z rozdzielczością 8K, ale z łatwością zmontujemy film w rozdzielczości 4K. Na uwagę zasługuje przede wszystkim przejrzysty i intuicyjny interfejs, który sprawia, że z obsługą programu bez trudu poradzą sobie nawet osoby dopiero rozpoczynające przygodę z montażem.

214,99 zł

Kup teraz
TOP 4
ranking-photo
ASHAMPOO ACTIONCAM

Kolejny program na naszej liście jest dedykowany do obróbki materiałów rejestrowanych przy pomocy kamery sportowej. Każdy użytkownik tego typu sprzętu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nawet najbardziej zaawansowany system stabilizacji optycznej nie poradzi sobie z wyjątkowo dynamicznymi ujęciami, kręconymi w trakcie biegu lub jazdy po nierównym podłożu. Z ASHAMPOO ACTIONCAM łatwo pozbędziemy się efektu "galarety", dodamy tekst, efekty i przytniemy wideo zgodnie z potrzebami.

171,99 zł

Kup teraz
TOP 5
ranking-photo
ADOBE CREATIVE CLOUD

Ostatnia propozycja jest dedykowana dla osób, które zawsze i wszędzie chcą mieć dostęp do wszystkich narzędzi niezbędnych w pracy kreatywnej. ADOBE CREATIVE CLOUD to usługa, która gromadzi najbardziej zaawansowane programy od uznanego dewelopera. Każdy użytkownik może wybrać ten zestaw narzędzi, jaki jest mu najbardziej potrzebny i płacić za niego w ramach miesięcznej lub rocznej subskrypcji. Eliminuje to konieczność zakupu oprogramowania na fizycznych nośnikach i ponoszenia wysokich wydatków z tym związanych. 

3 246,54 zł

Kup teraz